logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA  ADWENTU       10 XII 2017

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w środę św. Łucji – dziewicy i męczennicy,

- w czwartek św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła,

Solenizantom i jubilatom życzę Błogosławieństwa Bożego  i opieki Maryi – patronki Adwentu.

*  Nieszpory Adwentowe dziś po południu o 16:30, zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.

Roraty są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7:00 rano. Przed roratami zapraszam do modlitwy śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Na Roraty dzieci zapraszam z lampionami.

*  Spotkanie scholi grupy dziecięcej będzie we wtorek o g. 15:30.

Spotkanie grupy młodzieżowej w czwartek o g. 17:00.

* „Drzewko dobroci” na bocznym ołtarzu a na nim „gwiazdki” z wypisanymi potrzebami osób z naszej parafii, najbardziej oczekujących na gesty dobroci. Chodzi głównie o żywność długoterminową, środki czystości, słodycze. Każdy z dorosłych- indywidualnie lub rodzina, kto chciałby przygotować anonimową paczkę na Święta może zabrać jedną gwiazdkę i przygotowaną    paczkę przynieść za tydzień w 3 Niedzielę Adwentu – 17 XII tu do kościoła pod to drzewko z naklejonym numerem gwiazdki. Zespół charytatywny przekaże je dalej.

* Poświęcone w kościele opłatki na stół wigilijny można nabywać przed kościołem. Są one znakiem jedności całej naszej parafii tu na miejscu a wysłane z życzeniami – są wyrazem łączności z tymi, co poza domem, z tymi którzy są za granicą. Ofiary składane za opłatki to wspieranie potrzeb charytatywnych naszej Parafii. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do zabrania z bocznego ołtarza. Ta świeca zapalona na stole wigilijnym jest znakiem konkretnej pomocy komuś w potrzebie. Ofiary za nie to pomoc potrzebującym organizowana przez Caritas i przez nasz Zespół Charytatywny. Część tej kwoty wędruje do Caritas, to co jest ponad -pozostaje w parafii na potrzeby charytatywne. Wielkie Bóg zapłać wszystkim za wrażliwość serc.

* W przyszłą niedzielę młodzież  z naszej szkoły będzie prowadzić przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i młodzież gimnazjalną. /konkurs szopek i ozdób świąt./ Także w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do skarbonek przed kościołem na pomoc w leczeniu długoterminowym Marzeny Sondelskiej z Maruszyny, która poważnie ucierpiała w wypadku samochodowym w Rogoźniku przed kilkoma tygodniami. Koleżanki z jej klasy maturalnej, także z naszej parafii proszą w jej imieniu o wsparcie.

*  Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie za półtora tygodnia 20 XII w środę.

W tym tygodniu spowiedź w Nowej Białej w sobotę, w przyszłą niedzielę w Dębnie.

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej - Gość Niedzielny: w nim m.in. o fragment pięknego   świadectwa słów wypowiedzianych przez Prezydenta Trampa o Bożym Narodzeniu, także jeszcze o św. Józefie, oraz o minionej pielgrzymce Papieża Franciszka do Birmy i Bangladeszu.

* Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę.   Byli to: Krystyna Szymczak, Marzena Andrzej i Bartłomiej Podgórny, Renata i Karolina Sojda,   Anna Żółtek, Grażyna Maciasz. Niech Bóg darzy łaskami te osoby oraz ich rodziny. Bóg zapłać   za ofiary na środki do utrzymania porządku. Na sobotę na 8:00 rano prosimy kolejne rodziny.

Szczęść Boże na każdy dzień.                      www.parafialopuszna.pl