logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA  ZWYKŁA  20 X 2019

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- dziś św. Jana Kantego – kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej,

- we wtorek św. Jana Pawła II,

- w przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego,

- w przyszłą niedzielę odpust w Kacwinie ku czci Wszystkich Świętych,

Solenizantom i jubilatom życzę wiele łask Bożych i opieki Maryi Różańcowej.

*  Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. W niedziele przed Mszą św.*/plan/ o godz. 16:30 potem

o 17:00 Msza św., w tygodniu Różaniec o 17:00 i po nim Msza św. o 17:30.

*  Spotkanie grupy scholi dziecięcej w poniedziałek o 16:00.

Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o 18:30.

* Jak co roku wybieramy się do Kasinki Małej, aby pomodlić się na grobach byłych proboszczów łopuszniańskich: + ks. Andrzeja Brasia i + ks. Tadeusza Kozaka. Można zgłasza się do zakrystii. Wyjazd w następną środę 30 X 2018 o godz. 12:00 z parkingu.

* Dziś składka na inwestycje parafialne. Niech Bóg błog. wszystkim, którzy podejmują troskę modlitewną i materialną o sprawy parafii, wszystkim składającym ofiary na Mszach św. a także indywidualnym ofiarodawcom. Bóg zapłać.

* Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W ten sposób, przez regularne przypominanie osób zmarłych oraz zachętę do modlitwy za nich, podtrzymujemy stałą łączność z Kościołem cierpiącym w czyśćcu. To jedna z najbardziej tradycyjnych form realizacji tajemnicy „Świętych obcowania”. Z bocznych ołtarzy można zabierać do domu przygotowane kartki, na których można wpisywać osoby zmarłe z zaznaczeniem czy wypominki roczne czy jednorazowe. Na rocznych proszę zaznaczyć godz. 8:00 lub 11:00 przed którą mają być czytane. Modlitwa za zmarłych to jedna z najstarszych praktyk Kościoła, a „wypominki” obok Mszy świętej są piękną formą naszej modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli.

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej - Gość Niedzielny: w nim m.in. o rodzicach Karola Wojtyły, o bł. ks. Jerzym Popiełuszko, który został zamordowany 35 lat temu, o wartości życia oazowego na przykładzie grupy oazowej z Wieliczki sprzed 50 lat.

*  Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę.

Byli to: Donata Jerzy i Piotr Brańka, Zuzanna Guroś i Władysław Sawina, Zofia Zielińska, Natalia Malinowska, Barbara Szczotka, Piotr Maciasz, Zdzisław Maciasz, Józef i Piotr Michalik. Niech Bóg obdarza łaskami te osoby oraz ich rodziny. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. Na sobotę na 8:00 rano prosimy kolejną grupę rodzin.

* Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej zaprasza na wystawę obrazów „Igłą malowane” P. Krystyny Stoch czyli obrazy wyszywane krzyżykowo – dziś o godz. 14:00, a za tydzień Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej zaprasza na występy Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowy Targ 27 X o godz. 15:00 w GOK-u, wstęp wolny.

Szczęść Boże na cały tydzień.

Data aktualizacji:

O parafii