logo parafia

17 III 2024    5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny,

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę błog. Bożego i wytrwania w dobrym.

*  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15:15.   /o 16:00 Msza św./

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:00 i 19:00. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież, dorosłych. Do pomocy w rozważaniach w ten piątek zapraszam uczniów kl. 6.

*  Spotkanie scholi w poniedziałek o godz. 16:00.

*  Spotkanie młodzieży kl. I ponadpodstawowej w środę o g. 19:00 w kościele.

*  Składka na Gorzkich Żalach w przyszłą niedzielę na kwiaty do Grobu Bożego.

*  W przyszłą niedzielę o 17:00 Droga Krzyżowa „Żywych i Zmarłych” od kościoła na cmentarz.

Będzie to nasza modlitwa wdzięczności za św. Jana Pawła II.

*  Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. z tym, że na Mszy św. o 11:00 procesja z palmami i konkurs palm organizowany przez Parafię, naszą Szkołę i Gminny Ośrodek Kultury. Regulamin konkursu w gablocie przed kościołem. / 3 kategorie: palma regionalna- łopuśniańska, rodzinna i najwyższa, niech nie zabraknie ubiorów regionalnych/. Zapraszamy do udziału w tym konkursie dzieci, młodzież i rodziny.

*  Do wtorku modlitwa do św. Józefa a od wczoraj Nowenna w intencji Ojczyzny:

przeżywana w łączności z Jasną Górą w Częstochowie w godzinie Apelu – g. 21:00 do 21:20, w naszym kościele po Mszach św.

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej-Gość Niedzielny, w nim m. in. kolejna część szkoły-jaka powinna być nasza modlitwa, także o jasnych i ciemnych stronach relikwii w naszych czasach, także o zwyczajach i obrzędach ostatnich dni Wielkiego Postu: zakryty Krzyż, dzwony, kołatki, pusty ołtarz

*  Fundacja DUNAJEC - POMOC POLAKOM NA KRESACH z siedzibą w Maniowach organizuje zbiórkę pomocy: żywność długoterminowa, konserwy, chemia gospodarcza, środki czystości, artykuły dziecięce. Będzie to przewiezione na Białoruś do polskich rodzin tam mieszkających. Produkty te można przynosić dziś i za tydzień do salki w budynku gospod.

*  W nocy z czwartku na piątek w Niedzicy pożar strawił dom mieszkalny i zabudowania gospod. Szkoda jest znaczna gdyż dom nadaje się do rozbiórki. Ks. Proboszcz zwraca się z prośbą o pomoc materialną, by poszkodowani mogli stanąć na nogi. Możliwość pomocy będzie w przyszłą niedzielę do skarbonek przed kościołem.

*  Akcja „Wiosenne wietrzenie szaf” - zbiórka odzieży używanej: buty, ubrania, zabawki – wystawić przed dom w workach z zieloną wstążeczką lub karteczką „Dla Marysi” w najbliższą sobotę 23 III.

*  Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę.

Byli to: Anna Kowalczyk, Krystyna Dziga, Piotr Monka, Wacław Gocek, Roman Latoń. Niech Bóg obdarza łaskami te osoby oraz ich rodziny. Na sobotę na g. 8:00 prosimy kolejne 5 rodzin.

Łopuszniański Zespół regionalny „Góralsko Brać” zaprasza jeszcze raz na przedstawienie swojego nowego spektaklu „Diabli kumoter” -w sobotę 23 III o g. 19:00 w GOK-u w Łopusznej.

Szczęść Boże na każdy dzień tygodnia.

Data aktualizacji:

O parafii