logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA   17 I 2021

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek św. Józefa Pelczara - biskupa,

- w czwartek św. Agnieszki - męczennicy,

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błog. i opieki św. patronów.

Także wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy w czwartek i w piątek obchodzą swój dzień składam najlepsze życzenia łask Bożych, zdrowia, uśmiechu, pociechy z dzieci i wnuków.

*  Najbliższy dni to Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o tej intencji.

* Zachęcam do nabywania prasy katolickiej - Gość Niedzielny, w nim m. in. o posłudze duszpasterskiej kapelana w szpitalu, także o szlaku św. Jakuba w Małopolsce i pielgrzymowaniu, oraz o perełkach zabytkowych budowli w Kamieńcu Ząbkowickim w Dolinie Kłodzkiej. Zachęcam do lektury.

*  Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Byli to: Jan Kolasa, Jan Chowaniec, Halina Chmielak, Elżbieta Maciasz, Jadwiga i Krzysztof Chowaniec. Niech Bóg ma w swej opiece te osoby oraz ich rodziny. Bóg zapłać za ofiary na  środki do utrzymania porządku. Na sobotę na godz. 8:00 prosimy kolejne 5 rodzin.

*  Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona w gablocie:

'W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. Roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczną się szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii - pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu organizowanego przez gminy'.

Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień.

Data aktualizacji:

O parafii