logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA ZWYKŁA   23 I 2022

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek św. Franciszka Salezego,

- we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła,

- w środę św. Tymoteusza i Tytusa,

- w piątek św. Tomasza z Akwinu,

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę opieki Bożej na każdy dzień.

*  W sobotę rocznica śmierci proboszcza ks. Tadeusza Kozaka - 1993 r.

*  Zakończyła się tegoroczna kolęda. Bardzo dziękuję za waszą gościnność. Zostało poświęconych 9 nowych domów. Dziękuję za przywiezienie na początku kolędy w danym dniu i odwiezienie na zakończenie, za oczekiwanie przed domem, za obecność Waszą w domach. Dziękuję za wszelkie słowa życzliwości i uznania za to co podejmujemy w kościele i w działaniach parafialnych, za wszelkie rady i wskazówki co można zrobić jeszcze lepiej. Dziękuję także za ofiary składane przy okazji kolędy, które w części są także przeznaczane na utrzymanie domów księży emerytów w Swoszowicach i w Makowie Podhalańskim oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Za wszystkich, którzy przyjęli nas- mnie i ministrantów-z modlitwą i błogosł. będziemy się modlić na Mszy św. i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę- g. 17:00. Kalendarze i pocztówka z naszą zasłoną wielkopostną są dostępne na drzwiach w środkowej części kościoła.

*  W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia gromnic na święto Matki Bożej Gromnicznej.

*  Gminny Ośrodek Kultury i zespół „Młodzi Łopuśnianie” zapraszają na występ dziś na godz. 14:30 do GOK-u. Zespół zaprezentuje dwa programy: Kolędnicy oraz Na Matkę Boską Zielnom, za który to program otrzymał I miejsce na przeglądzie w 2021.

*  Zespół Góralsko Brać zaprasza na charytatywny koncert kolęd, który odbędzie się dziś po Mszy św. o 17:00 czyli około g. 18:00 w naszym kościele. Na tym kolędowaniu będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu 4-letniej Lilianki z Szaflar. Z koncertu będzie również prowadzona transmisja przez telewizję internetową TVPodhale.

* Zachęcam do nabywania prasy katolickiej - Gość Niedzielny, w nim m. in. o tym jak modlić się Psalmami, także o świeckiej misjonarce Marcelinie, która jedzie na Misje, oraz o Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Iglicznej w Sudetach. Także miesięcznik STAŚ dla dzieci wczesnoszkolnych: a w nim wiele do kolorowania, wiele do czytania przez rodziców dla dzieci, także gra planszowa. Zachęcam do nabycia.

*  Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Byli to: Zuzanna Guroś i Władysław Sawina, Krystyna Kowalczyk, Rozalia i Eugeniusz Gwizdała, Barbara Kowalczyk-Jałocha, Agnieszka Marczyk, Wojciech Wituła, Zuzanna Żegleń, Józef i Piotr Michalik. Niech Bóg błogosławi tym osobom oraz ich rodzinom. Bóg zapłać za ofiary na środki do utrzymania porządku. Na sobotę na g. 8:00 prosimy kolejne 5 rodzin.

*  W minionym tygodniu zmarli z naszej Parafii: śp. +Anna Kureń z ul. Cyrla i śp. +Marianna Kamoń z ul. Długiej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ...

Szczęść Boże wszystkim na cały tydzień

Data aktualizacji:

O parafii