logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

7 NIEDZIELA  WIELKANOCNA – WNIEBOWSTAPIENIE  PAŃSKIE

24 V 2020

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek św. Filipa Nereusza – kapłana,

- w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej,,

Solenizantom i tym, którzy świętują swoje jubileusze życzę wytrwania w dobrym, opieki Maryi. Szczególne słowa życzeń kieruję do wszystkich Mam: opieki Bożej, zdrowia i wdzięczności dzieci.

* W zeszłą niedziele słyszeliśmy słowa Jana Pawła II o Matce Bożej Ludźmierskiej. Dziś już mamy ją na bocznym ołtarzu - figurę Gaździny Podhala – wykonaną tu w Łopusznej według wzoru z Sanktuarium – troszkę mniejsza jak oryginał ale za to bliższa naszym sercom. Serdeczne podziękowanie składam naszemu rzeźbiarzowi Władysławowi Waksmundzkiemu za wyrzeźbienie tej figury dla naszego kościoła.  Dziś Maryi Wspomożycielki Wiernych- niech Gaździna Podhala będzie Wspomożeniem dla nas wszystkich.

* Zapraszam do modlitwy maryjnej, majowej dzieci, młodzież, dorosłych w rodzinach przy kapliczkach. Dziś nabożeństwo majowe będzie przy kapliczce Maryjnej u Sewery o 18:00 /skrzyżowanie ul. Podhalańskiej i Słonecznej/. W przyszłą niedzielę nabożeństwo będzie przy Kapliczce św. Piotra przy Wylęgarni Pstrąga. W dni powszednie majówka o 18:00.

* W przyszłą niedzielę zapraszam do szczególnej modlitwy za + ks. Pawła Potocznego na Mszy św. o godz. 11:00 w 6 rocznicę śmierci. Zapraszam także do modlitwy na cmentarzu przed Mszą św. o 10:30 lub po Mszy św.

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej -Gość Niedzielny, w nim m.in. o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej, także o tym, jak kard. Karol Wojtyła bronił kleryków, oraz o miłości matczynej- macierzyńskiej. Zachęcam do lektury.

*  Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Byli to: Beata Buła, Teresa Gil, Bolesław Ambroż, Krystyna Zasadnia, Ewa Pietrzak, Małgorzata Sowa. Niech Bóg obdarza łaskami te osoby i ich rodziny. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. Na sobotę na g. 8:00 prosimy kolejne 5 rodzin. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii do skarbonki przy kracie i za wpłaty na konto parafialne w minionym tygodniu. Bóg zapłać za pamięć i życzliwość.

Data aktualizacji:

O parafii