logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA  ZWYKŁA     15 X 2017

* W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej – / odpust w Waksmundzie dziś /,

- w środę św. Łukasza Ewangelisty,

- w piątek św. Jana Kantego – kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej,

- w sobotę bł. Jakuba Strzemię,

- w niedzielę św.Jana Pawła II /w sobotę konsekracja kościoła św. Jana Pawła II w Nowym Targu

Solenizantom i jubilatom życzę wiele łask Bożych i opieki Maryi Różańcowej.

* Spotkanie grupy scholi młodzieżowej będzie w czwartek o godz. 18:00.

Spotkanie kandydatów na ministrantów będzie w czwartek o godz. 16:15.

* Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. W niedziele o godz. 16:30 różaniec  potem o 17:00 Msza św., w dni powszednie różaniec o 17:00, potem o 17:00 Msza św.

* W zeszłą Niedzielę Papieską w czasie zbiórki pieniędzy do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tj. na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin zostało złożone 1386 zł. Kwota została przekazana na konto Fundacji. Bóg zapłać za dar serc.

* Dziś składka na inwestycje parafialne. Niech Bóg błog. wszystkim, którzy podejmują troskę modlitewną i materialną o sprawy parafii, wszystkim składającym ofiary na Mszach św. a także indywidualnym ofiarodawcom. Także Bóg zapłać Nadleśnictwu Nowy Targ za dar finansowy na salę przedpogrzebową.

* W następną środę 25 X wybieramy się do Kasinki Małej, aby pomodlić się na grobach byłych proboszczów łopuszniańskich: + ks. Andrzeja Brasia i + ks. Tadeusza Kozaka. Chętni do  wyjazdu mogą się zapisywać w zakrystii do piątku. Wyjazd o godz. 12:00 w przyszłą środę 25 X.

* W ramach akcji Zatrzymaj aborcję mającej poparcie Episkopatu, w tym abp. Marka  Jędraszewskiego, przed kościołem jest możliwość podpisania się pod projektem zmiany w obecnej ustawie. Polega ona na ochronie dziecka gdy zachodzi podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Przy podpisie jest potrzebny nr PESEL. Jest to jedna z form by stanąć na wysokości zadania jako chrześcijanin – by opowiedzieć się za życiem.

* Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na  „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W ten sposób, przez regularne przypominanie osób zmarłych oraz zachętę do modlitwy za nich, podtrzymujemy stałą łączność z Kościołem cierpiącym w czyśćcu. To jedna z najbardziej tradycyjnych form realizacji tajemnicy „Świętych obcowania”. Już dziś z bocznych ołtarzy można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe z zaznaczeniem czy wypominki roczne czy jednorazowe. Na rocznych proszę zaznaczyć godz. 8:00 lub 11:00 przed którą mają być czytane. Modlitwa za zmarłych to jedna z najstarszych praktyk Kościoła, a „wypominki” obok Mszy świętej i modlitwy „Anioł Pański”, są piękną formą naszej modlitewnej pamięci o tych, którzy odeszli.

* Zachęcam do nabywania prasy katolickiej - Gość Niedzielny: w nim m.in. o świętowaniu  niedzieli i powstrzymaniu się od zakupów, także o Polsce różańcowej. Zachęcam do lektury.

* Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Byli to: Anna Szlembarska, Szczepan i Kacper Bednarczyk, Bogusław Maciasz, Krzysztof i Dawid Podgórny, Maria Jarząbek, Monika Drożdż, Paweł Tomaśko, Jarosław Skirliński, Agnieszka Rusnak, Józef Kuchta. Niech Bóg błogosławi tym osobom oraz ich rodzinom. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty. Na sobotę na 8:00 rano prosimy kolejną grupę rodzin.

* Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej zaprasza na występy Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowy Targ w przyszłą niedzielę 22 X o godz. 14:30, wstęp wolny.

Szczęść Boże na cały tydzień.       www.parafialopuszna.pl

Z życia parafii

O stronie