logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

20 NIEDZIELA  ZWYKŁA  18 VIII 2019

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek św. Bernarda opata,

- w środę św. Piusa X – papieża,

- w czwartek Najśw. Maryi Panny Królowej,

- w sobotę św. Bartłomieja Apostoła  /odpust w Niedzicy/,

Solenizantom i tym, którzy świętują swoje jubileusze życzę błog. Bożego i opieki Maryi.

*  Składam serdeczne podziękowania przedstawicielom naszych Strażaków i Rycerzy Kolumba, którzy opiekowali się w ostatnią środę naszą pieszą grupą pielgrzymkową do Ludźmierza.

Dziękuję również samym pielgrzymom, którzy się wybrali. Było nas 42 osóby - wszyscy doszli na miejsce.

*  Dziś uroczysta Msza św. Dożynkowa –podziękowanie za żniwa i zbiory. Mszę św. poprzedzi uroczysty przejazd przez Łopuszną wieńca dożynkowego wraz z kapelą góralską. Niech to będzie okazja do modlitwy za rolników a także refleksja i troska o poszanowanie daru chleba.

*  Dziś na Mszach św. składka na inwestycje parafialne - ostatnio prowadzone prace przy murach i płycie betonowej. Niech Bóg błogosławi za ofiarność wszystkim składającym na ten cel na Mszach, a także ofiarodawcom indywidualnym. Składam podziękowanie Helenie i Mieczysławowi  Maciasz za podarowanie desek na tę płytę, także Marianowi Drożdż i Romanowi Maciasz za prace przy rozbiórce daszku, oraz Romanowi i Mariuszowi Kasprzak z ekipą za dotychczasową pracę.

*  W przyszłą niedzielę w ramach wędrowania gorczańskimi szlakami ks. Józefa Tischnera Msza św. na Koszarach Łopuszańskich o godz. 15:00.

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej -Gość Niedzielny, w nim m. in. o szacunku dla ludzi popełniających zło i sprzeciwie wobec ideologi szerzącej zło, także sporo o I Powstaniu Śląskim oraz o różnych formach pielgrzymowania. Zachęcam do lektury.

*  Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Byli to: Anna Galarowicz, Anna Kowalczyk, Wojciech Franciszek i Małgorzata Domalik, Piotr Cyrwus, Marcin i Krzysztof Cyrwus, Wacław Gocek. Niech Bóg błogosławi tym osobom, które były oraz ich rodzinom. Bóg zapłać za ofiary na środki do utrzymania porządku. Na sobotę na g. 8:00 zapraszamy kolejne 5 domów. Dziękuję wczorajszym nowożeńcom za kwiaty do kościoła: Dominika Kowalczyk i Marcin Kokoć. Bóg zapłać.

*  Ks. Andrzej Pawlak organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Ma jeszcze wolne miejsca. Można się zgłaszać do niego. Szczegóły w gablocie.

Szczęść Boże Parafianom, Gościom, Turystom.

Data aktualizacji:

O parafii