logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  WIELKANOCNA         4 IV 2021

*  Dzisiejsza Uroczystość kończy Święte TriduumPaschalne. To największe chrześcijańskie Święto. Wyrażamy naszą radość, gdyż Chrystus przeszedł ze śmierci do życia. Znakiem tego wydarzenia  jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. Pozostałe Msze św. dziś o godz. 9:30 i 11:00, nie ma Mszy o 17:00. Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

* Składam Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Również serdeczne podziękowania składam za trud włożony w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego. Byli to: Władysław Waksmundzki, Jan Malinowski, Tomasz Kamoń. Dziękuję także paniom za prasowanie materiałów i obrusów: P. Anna Kasprzak, Agnieszka Kowalczyk, Małgorzata Głowacz. Młodzieży wyrażam wdzięczność za rozniesienie ciasta wielkanocnego z wyrazami pamięci do naszych chorych. Dziękuję również za oprawę uroczystości Triduum Paschalnego całej Służbie Liturgicznej: ministrantom, lektorom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, scholi, kapeli. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy pełnili wartę przy Ciemnicy i Grobie: służbie liturgicznej oraz strażakom i góralom w eleganckich ubiorach. Także Wam-wszystkim Parafianom i Gościom za udział w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę Róż Różańcowych i skupienie na wyznaczonych adoracjach, za obecność w kościele o różnych porach dnia i nocy. Niech Bóg będzie Wam radością i nagrodą.

* Msze św. popołudniowe w tygodniu od środy będą o 18:30. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za tydzień druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne. Niech Bóg umacnia w dobrym i błogosławi wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszego kościoła. Jest możliwość wsparcia remontu naszych organów przez ofiary jako symboliczne cegiełki - piszczałki: brązowe, srebrne lub złote. Można je podejmować do czerwca, kiedy planowane jest zakończenie remontu. /można to czynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej po Mszach św./ Dziękuję 8 rodzinom - osobom za cegiełki na remont organów. Bóg zapłać.

* W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Przez cały tydzień będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego 15 minut przed Mszą św. W niedzielę Miłosierdzia Bożego - za tydzień - młodzież z naszej szkoły tak jak w poprzednich latach, będzie kwestować na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

* W tych dniach świątecznych we Mszy św. może uczestniczyć ograniczona ilość osób.  Chciejmy korzystać z transmisji telewizyjnych. Znajdźmy czas w niedzielę na takie rodzinne przeżywanie Mszy w domu. Dziś i jutro o 12:15 po Mszy św. w kościele i Mszy w TV o 11:00 można przyjechać do kościoła i przyjąć Komunię św. W sytuacji gdy jest to nie możliwe przeżywajmy Komunię św. duchową.

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej - Gość Niedzielny, /świąteczny nr/. Skorzystajmy.

Przy Remizie Strażackiej pojawiło się Serce - serce na nakrętki - kosz do którego można wrzucać zakrętki plastikowe. Serce ufundował zespół regionalny „Góralsko Brać”. Zebrane w nim zakrętki będą przekazywane do różnych osób i instytucji opiekujących się osobami niepełnosprawnymi.

*  Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę.

Niech Bóg obdarza łaskami te osoby oraz ich rodziny. Bóg zapłać za ofiary na środki do utrzymania porządku. Na sobotę na 8:00 prosimy kolejne 5 rodzin.

* Wszystkim Wam - Parafianom i Gościom, którzy tworzycie wspólnotę pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy i przychodzicie do tego kościoła, by modlić się i oddawać cześć Najwyższemu Bogu, składam najlepsze życzenia świąteczne. Zanieście je także wszystkim chorym i starszym, którzy nie mogą tu dotrzeć a chcieliby. Niech radość wielkanocna trwa w Waszych sercach jak najdłużej i niech będzie zaczynem wszelkiego dobra. Niech Święta Jezusowego zwycięstwa nad śmiercią umocnią w nas chrześcijańską Wiarę, Nadzieję i Miłość. Niech te życzenia dotrą także do tych Łopusznian za granicą: tych daleko w USA i tych za bliższą wodą: w Anglii, w Irlandii i w innych miejscach. Niech Boża łaska Zmartwychwstania również ich obejmie.

Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie Zmartwychwstał.         Alleluja.

Data aktualizacji:

O parafii