logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

10  NIEDZIELA  ZWYKŁA    6 VI 20201

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- we wtorek św. Jadwigi Królowej,

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pok. mięsnych,

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny,

Solenizantom i tym, którzy świętują swoje jubileusze życzę miłości Serca Jezusowego i wszelkiego dobra na każdy dzień.

*  Dziś procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o 11:00 wraz z Litanią do Serca Pana Jezusa - po południu nie będzie już nabożeństwa, w tygodniu o 18:30 Msza św., po niej nabożeństwo czerwcowe z procesją. Do udziału w procesji zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i wszystkich. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków z ziół, kwiatów.

*  Jeszcze raz składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w szczególniejsze przeżycie naszego Odpustu Parafialnego i Uroczystości Bożego Ciała: dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym chłopcom, dzieciom klasy 3 i rodzicom tych dzieci, służbie liturgicznej / ministranci, lektorzy/, dziewczętom śpiewającym i niosącym feretrony, zespołowi góralskiemu, kapeli góralskiej, strażakom OSP, Związkowi Podhalan i panom niosącym chorągwie i baldachim, P. Kościelnemu, P. Organiście, dziękuję za pomoc przy nagłośnieniu i przy ławkach, wszystkim grupom, które przygotowywały ołtarze i tym, którzy im pomagali- rodzinom, sąsiadom, tym, którzy przystroili domy i trasę procesji: ozdoby wzdłuż drogi, ołtarzyki w oknach, na ścianach, ołtarzyki w ogródkach,* wszystkim, którzy przez obecność, cierpliwość, modlitwę, śpiew i strój góralski daliście wyraz naszej wiary - niech dobry Bóg wam wynagrodzi.

* Za tydzień druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne. Niech Bóg umacnia w dobrym i błogosławi wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszego kościoła. Jest możliwość wsparcia remontu naszych organów przez ofiary jako symboliczne cegiełki-piszczałki: brązowe, srebrne lub złote. /można to czynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej po Mszach św./ Dziękuję 8 rodzinom-osobom za cegiełki na remont organów. Bóg zapłać.

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej-Gość Niedzielny, w nim m.in. rozważania o Ewangeliach czytanych przy czterech breitling repliki ołtarzach procesji Bożego Ciała, także o 25 latach spotkań młodzieży na Lednicy, oraz ośmiu nowo wyświęconych księży dla Diecezji Krakowskiej.

*  Fundacja DUNAJEC-POMOC POLAKOM NA KRESACH przekazuje serdeczne podziękowanie za paczki

żywnościowe i produkty chemii gospodarczej dla Polaków na Białorusi. Przekazanych zostało około 35 paczek, w najbliższym czasie mają wyruszyć na Białoruś. Bóg zapłać.

* Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Byli to: Zuzanna Żegleń, Krystyna Szymczak, Karolina Sojda, Anna Żółtek, Wojciech Kosakowski, Barbara Drożdż. Niech Bóg ma w opiece te osoby i ich rodziny. Bóg zapłać za ofiary na środki do utrzymania porządku. Na sobotę prosimy kolejne 5 rodzin.

Szczęść Boże na cały tydzień.

Data aktualizacji:

O parafii