logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    28 II 2021

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w czwartek św. Kazimierza Królewicza - patrona Archidiecezji Krakowskiej,

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę opieki Bożej i wzrastania w dobrym

* Dzisiejsza niedziela - 2 Wielkiego Postu to dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami - Niedziela Ad Gentes - /Do Ludzi/. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach i sami bądźmy misjonarzami, by słowem, czynami i życiem dawać innym świadectwo wiary.

*  Gorzkie Żale w niedziele o 15:15, Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i 19:00.

*  W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie w środę, w czwartek i w piątek od 16:00 do 17:00. W środę do spowiedzi zapraszam szczególnie uczniów kl. 4 i 5, w czwartek uczniów kl. 6 i 7, w piątek uczniów kl. 8. Młodzież i starszych zapraszam w środę i czwartek.

W I sobotę miesiąca na Mszy o godz. 7:00 zapraszam do modlitwy w intencji dzieci poczętych oraz w intencji Matek w stanie błogosławionym./g. 6:35 - zapraszam do śpiewania „Godzinek”/. W najbliższy I czwartek 4 III zapraszam na różaniec o powołania kapłańskie i zakonne- o g.16:30 przed Mszą św., do prowadzenia zapraszam  3 Różę pw. MB Gromnicznej.

*  Na bocznym ołtarzu baranki wielkanocne CARITAS.

*  Niech Bóg umacnia w dobrym i błogosławi wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszego kościoła. Jest możliwość wsparcia remontu naszych organów przez ofiary jako symboliczne cegiełki-piszczałki: brązowe, srebrne lub złote. Można to czynić do czerwca, kiedy planowane jest zakończenie remontu. /można to czynić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej po Mszach św.

Dziękuję 11 rodzinom - osobom za cegiełki na remont organów. Bóg zapłać.

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej - Gość Niedzielny, w nim m. in. kolejna część życiorysu i rekolekcji z ks. Franciszkiem Blachnickim, także o 100-leciu Bazyliki Serca Jezusowego Ojców Jezuitów w Krakowie na ul. Kopernika. Także ostatnie egzemplarze Małego Gościa Niedzielnego - miesięcznika dla dzieci szkolnych.

*  Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Byli to: Joanna i Kacper Bednarczyk, Renata i Dawid Podgórny, Bogusław Maciasz. Niech Bóg obdarza łaskami te osoby oraz ich rodziny. Bóg zapłać za ofiary na środki do utrzymania porządku. Na sobotę na g. 8:00 rano prosimy kolejne 5 rodzin.

* Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Łopusznej informuje, iż w dniach 1-12 marca będą trwały zapisy do oddziałów przedszkolnych oraz kl. I naszej szkoły. Szczegóły w gablocie przed kościołem i na stronie Szkoły.

Szczęść Boże na cały tydzień

Data aktualizacji: