logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

26 NIEDZIELA  ZWYKŁA     27 IX 2020

 

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

     - w poniedziałek św. Wacława,

     - we wtorek św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

     - w środę św. Hieronima,

     - w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

     - w piątek św. Aniołów Stróżów,

     - w niedzielę św. Franciszka z Asyżu,

    Solenizantom i jubilatom życzę wiele łask Bożych i opieki Patronów.

 

*  Rodziców dzieci kl. III Szkoły Podstawowej zapraszam w poniedziałek 28 IX na Mszę św. na 17:30 a po niej na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

*  Spotkanie grupy scholi dziecięcej będzie w poniedziałek o g. 16:00.

    Spotkanie grupy młodzieżowej będzie w piątek o g. 19:00.

 

*  Msze św. w dni powszednie od jutra i przez październik będą odprawiane o godz. 17:30.

    Popołudniowa Msza św. w niedziele o godz. 17:00.

 

*  Dodatkowa okazja do spowiedzi przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od 16:00 do 17:00. /środa- kl. 4 i 5, czwartek 6 i 7, piątek kl. 8 i młodzież/. W ramach dalszego przygotowania do bierzmowania zapraszam do skorzystania ze spowiedzi uczniów klas 6, 7 i 8. Zapraszam także uczniów chodzących do innych szkół. W I piątek nie będzie odwiedzin z Komunią św. chorych w domach. W I sobotę miesiąca o 7:00 Msza św. z modlitwą w int. Matek w stanie błogosławionym oraz w int. poczętych dzieci, przed tą Mszą św. modlitwa śpiewem Godzinek o Niep. Poczęciu NMP.

 

*  Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych.

    W dni powszednie o 17:00 różaniec i potem o 17:30 Msza św., w niedziele przed Mszą św. o godz. 16:30 Różaniec potem o 17:00 Msza św. Zapraszam do tej szczególnej modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci, zapraszam Rodziny. Dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki dotyczące Matki Bożej. Kto nie da rady być w kościele na nabożeństwie zachęcam by w ciągu dnia czy wieczorem choć jeden dziesiątek różańca – rodzice z dziećmi – podarować Bogu przez Maryję. Konkurs robionych różańców - do 12 X. Plan prowadzenia różańca przez poszczególne grupy umieszczony jest w gablocie. W tym tyg. …

   W przyszłą niedzielę na Mszy św. popołudniowej Róże Różańcowe będą dziękować za 30 lat obecności w naszej parafii- nie będzie spotkania różańcowego rano tylko po południu. Znakiem pamięci tego jubileuszu niech będzie figura Matki Bożej Ludźmierskiej, która jest od maja w naszym kościele. Wszyscy, którzy tworzą Róże Różańcowe mogą mieć w niej udział przez dar materialny na rzecz tej figury, jej sfinansowanie - do zelatorów poszczególnych Róż. Także osoby spoza tej wspólnoty też mogą się do tego przyczynić. Bóg zapłać ofiarodawcom. 

 

* Przy wyjściach z kościoła - do skarbonek jest możliwość okazania pomocy pieniężnej potrzebującym Migrantom i Uchodźcom - akcja jest prowadzona przez CARITAS. Bóg zapłać.

 

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej -Gość Niedzielny: w nim m.in. o sanatorium ciszy w klasztorze sióstr w Żarnowcu, także o kawie i pierogach z Łagiewnik. Także „Mały Gość Niedzielny” dla uczniów szkolnych: o Polskiej Fatimie czyli o Krzeptówkach w Zakopanem, o zwycięstwach Maryjnych i wiele fajnych ciekawostek.

 

* Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Byli to: Adam Paździor, Jarosław Różański, Bogdan Ambroż, Alina Nenko, Maria Dziga, Małgorzata Cyrwus. Niech Bóg obdarza łaskami te osoby oraz ich rodziny. Bóg zapłać za ofiary na środki do utrzymania porządku. Na sobotę na g. 8:00 prosimy kolejne 5 rodzin. Dziękuję wczorajszym nowożeńcom za kwiaty do kościoła: Natalia Sanetra i Andrzej Karkula oraz Katarzyna Jarząbek i Sebastian Antolec -Bóg zapłać. 

 

*  W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności + Józefa Paczkę z Nowego Targu, którego firma remontowała naszą wieżę, wejście główne i ocieplała ściany kościoła, pogrzeb był wczoraj, a także zmarł + ks. prałat Władysław Janczy- dawny proboszcz z Dębna, ostatnio mieszkał w Maniowach. Msza św. pogrzebowa będzie w poniedziałek w Maniowach, we wtorek pogrzeb w Dębnie. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie ...

 

                          Szczęść Boże na cały tydzień.                                                       

 

Data aktualizacji:


Kontakt

O parafii

Polecane strony

O stronie