logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

14 NIEDZIELA  ZWYKŁA  5 VII 2020

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w poniedziałek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,

- w środę św. Jana z Dukli,

- w sobotę św. Benedykta – patrona Europy

Solenizantom i tym, którzy świętują swoje jubileusze życzę wiele łask Bożych i wszelkiego dobra na każdy dzień.

*  Od dzisiejszej niedzieli Msza św. popołudniowa w niedziele będzie o godz. 18:30.

*  Dziś dodatkowa Msza św. przy kapliczce na Polanie Srokówka o godz. 15:00.

Na Zarębku Wyżnim jest planowana 26 lipca, na Koszarach 30 sierpnia.

*  Za tydzień druga niedziela miesiąca - składka na inwestycje parafialne.

Wielkie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i fundatorom.

*  Gorczański Park Narodowy zaprasza na Piknik Rodzinny przy Gajówce Mikołaja dziś 5 VII g. 14:00 pt.„Wakacyjne przygody na ścieżkach przyrody”. Szczegóły-gabl.

* W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi dziś we wszystkich kościołach Archidiecezji jest prowadzona zbiórka ofiar do skarbonek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań w Łapanowie i innych miejscowościach. Bóg zapł.

*  Związek Podhalan Oddział Łopuszna ogłasza zebranie sprawozdawczo - wyborcze na 12 VII. Odbędą się wybory nowego prezesa, zarządu oraz sprawy związane z planowanymi na listopad rekolekcjami góralskimi. Zebranie Związku Podhalan o g. 18:00 w GOK-u w przyszłą niedzielę. Można również zgłosić chęć włączenia się, przynależenia do tej wspólnoty.

* Zachęcam do nabywania prasy katolickiej -Gość Niedzielny, w nim m.in. o wędrowaniu ks. Karola Wojtyły po Gorcach, Podhalu i Tatrach, także o wakacyjnym wędrowaniu po Polsce - tym razem o Sanktuarium i klasztorze w Leżajsku.

*  Bóg zapłać za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Byli to: Janina Głowa i Daniel Świrski, Maria Ambroż, Agata Grzeszykowska, Katarzyna Grzeszykowska, Lucyna Paluszek. Niech Bóg błogosławi tym osobom oraz ich rodzinom. Bóg zapłać za ofiary na środki do utrzymania porządku. Na sobotę na godz. 8:00 zapraszamy kolejne 5 rodzin. Dziękuję także wczorajszym nowożeńcom za kwiaty do naszego kościoła: Sabina Bachleda-Szeliga i Piotr Chowaniec.

Szczęść Boże Parafianom, Gościom i Turystom.

Data aktualizacji:

O parafii