logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  WIELKANOCNA         21 IV 2019

* Dzisiejsza Uroczystość kończy Święte Triduum Paschalne. To największe chrześcijańskie

Święto. Wyrażamy naszą radość, gdyż Chrystus przeszedł ze śmierci do życia. Znakiem tego

wydarzenia  jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. Pozostałe Msze św. dziś o godz. 9:30

i 11:00, nie ma Mszy o 17:00.

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte o godz. 8:00, 11:00 i 17:00.

Nieszpory Wielkanocne jutro o godz. 16:30. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby

Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

* Składam Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Również serdeczne podziękowania składam za trud włożony w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego. Byli to: Władysław Waksmundzki, Jan Malinowski, Tomasz Kamoń. Dziękuję także paniom za prasowanie materiałów i obrusów: P. Anna Kasprzak, Agnieszka Kowalczyk, Małgorzata Głowacz. Młodzieży wyrażam wdzięczność za rozniesienie ciasta wielkanocnego z wyrazami pamięci do naszych chorych. Dziękuję również za oprawę uroczystości Triduum Paschalnego całej Służbie Liturgicznej: ministrantom, lektorom, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, scholi. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy pełnili wartę przy Ciemnicy i Grobie: służbie liturgicznej oraz strażakom i góralom w eleganckich ubiorach, dzieciom i młodzieży niosącym feretrony, góralom i strażakom niosącym chorągwie i baldachim, kapeli góralskiej, druhom strażakom, także drużynie młodzieżowej. Także Wam-wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę Róż Różańcowych i skupienie na wyznaczonych adoracjach, za obecność w kościele o różnych porach dnia i nocy. Niech Bóg będzie Wam radością i nagrodą.

* Msze św. popołudniowe w tygodniu od środy będą o 18:30.

* W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia - odpust w Łagiewnikach. Przez cały
   tydzień będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego 15 minut przed Mszą św.
   W niedzielę Miłosierdzia Bożego- za tydzień- młodzież z naszej szkoły tak jak w poprzednich
   latach, będzie kwestować na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. ks. Profesora w Krakowie.

* Gminny Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców oraz byłych członków zespołu
   „Młodzi Łopuśnianie” na uroczystość 30- sto lecia swej działalności – w przyszłą niedzielę 28 IV.
   Ten jubileusz rozpocznie się Mszą św. o g. 17:00. Po Mszy św. spotkanie w GOK-u.

* Zachęcam do nabywania prasy katolickiej -Gość Niedzielny, /świąteczny nr/w nim m. in. o życiu

i nawróceniu śp. ks. Franciszka Blachnickiego- założyciela Ruchu Oazowego, także o jubilatach

małżeńskich z 70-letnim stażem z Zębu, oraz o Jerozolimie – ziemi Jezusa. Zachęcam do lektury.

* Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Byli

to: Urszula i Daniel Świrscy, Maria Ambroż, Agata Grzeszykowska, Lucyna Paluszek. Niech Bóg

obdarza łaskami te osoby oraz ich rodziny. Bóg zapłać za ofiary na środki do utrzymania

porządku. Na sobotę na 8:00 rano prosimy kolejne 5 rodzin.

*  Wszystkim Wam - Parafianom i Gościom, którzy tworzycie wspólnotę pod  wezwaniem Przenajświętszej Trójcy i przychodzicie do tego kościoła, by modlić się i oddawać cześć Najwyższemu Bogu, składam najlepsze życzenia świąteczne. Zanieście je także wszystkim chorym i starszym, którzy nie mogą tu dotrzeć a chcieliby. Niech radość wielkanocna trwa w Waszych sercach jak najdłużej i niech będzie zaczynem wszelkiego dobra.

Niech Święta Jezusowego zwycięstwa nad śmiercią umocnią w nas chrześcijańską Wiarę, Nadzieję i Miłość. Niech te życzenia dotrą także do tych Łopusnian za granicą: tych daleko w USA i tych za bliższą wodą: w Anglii, w Irlandii i w innych miejscach. Niech Boża łaska Zmartwychwstania również ich obejmie.

Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie Zmartwychwstał.         Alleluja.

Data aktualizacji:

O parafii