logo parafia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA  ADWENTU       8 XII 2019

*  W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

- w piątek św. Łucji – dziewicy i męczennicy,

- w sobotę św. Jana od Krzyża – kapłana i doktora Kościoła,

Solenizantom i jubilatom życzę Błogosławieństwa Bożego  i opieki Maryi – patronki Adwentu.

* Nieszpory Adwentowe dziś po południu o 16:30, zapraszam do udziału w tym nabożeństwie. Roraty są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7:00 rano. Przed roratami zapraszam do modlitwy śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Na Roraty dzieci zapraszam z lampionami, zapraszam młodzież, zapraszam dorosłych.

*  Spotkanie scholi grupy dziecięcej będzie w sobotę o g. 9:30.

Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o g. 18:00.

*  „Drzewko dobroci” na bocznym ołtarzu a na nim „gwiazdki” z wypisanymi potrzebami osób z naszej parafii, najbardziej oczekujących na gesty dobroci. Chodzi głównie o żywność długoterminową, środki czystości, słodycze. Każdy z dorosłych- indywidualnie lub rodzina, kto chciałby przygotować anonimową paczkę na Święta może zabrać jedną gwiazdkę i przygotowaną paczkę przynieść za tydzień w 3 Niedzielę Adwentu – 15 XII tu do kościoła pod to drzewko z naklejonym numerem gwiazdki. Zespół charytatywny przekaże je dalej.

* Poświęcone w kościele opłatki na stół wigilijny można nabywać przed kościołem. Są one znakiem jedności całej naszej parafii tu na miejscu a wysłane z życzeniami – są wyrazem łączności z tymi, co poza domem, z tymi którzy są za granicą. Ofiary składane za opłatki to wspieranie potrzeb charytatywnych naszej Parafii. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do zabrania z bocznego ołtarza. Ta świeca zapalona na stole wigilijnym jest znakiem konkretnej pomocy komuś w potrzebie. Ofiary za nie to pomoc potrzebującym organizowana przez Caritas i przez nasz Zespół Charytatywny. Część tej kwoty wędruje do Caritas, to co jest ponad -pozostaje w parafii na potrzeby charytatywne. Wielkie Bóg zapłać wszystkim za wrażliwość serc.

Szkolny konkurs szopek – szopki można przynosić do szkoły do środy.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie za półtora tygodnia 18 XII w środę.

*  Zachęcam do nabywania prasy katolickiej - Gość Niedzielny: w nim m.in. o Spotkaniu Młodzież we Wrocławiu prowadzonym przez Ekumeniczną Wspólnotę z Taize, które to spotkanie będzie po Świętach już kolejny we Wrocławiu, także o Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz wywiad z ks. Bp Grzegorzem Rysiem o pokorze.

*  Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła i otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Byli to: Krystyna Drożdż, Wojciech Domalik, Agnieszka Bosak, Janina Kasprzak. Niech Bóg darzy łaskami te osoby oraz ich rodziny. Bóg zapłać za ofiary na Kwiaty. Na sobotę na 8:00 prosimy kolejne 5 rodzin. Serdeczne Bóg zapłać za gałązki jodełki na wieniec adwentowy oraz za wykonanie tego wieńca – Dziękujemy.

* Pojawił się w bocznym ołtarzu św. Mikołaj.* Serdeczne Bóg zapłać za tę figurę, za całą pracę przy niej P. Władysławowi Waksmundzkiemu i całej rodzinie.

Szczęść Boże na każdy dzień.

Data aktualizacji:

O parafii